PTTK GORLICE Magura Małastowska

Obiekt położony jest na wysokości 740 m n.p.m. w pobliżu szczytu Magury Małastowskiej oraz bardzo blisko (ok 15 min) od Przełęczy Małastowskiej. Został wybudowany z inicjatywy działaczy gorlickiego Oddziału PTTK na czele z pomysłodawcą prof. S. Gabryelem. Do użytku zostało oddane w marcu 1955 roku. Obiekt był pierwszym górskim schroniskiem w tej części gór. Ma budowę klasyczną, jest drewniany, pokryty gontem dzięki czemu ładnie wplata się w otoczenie. Docierają tutaj szlaki: zielony z Szymbarku na Magurę Małastowską biegnący dalej do Smerekowca i Wysowej, niebieski z Gorlic do Bartnego oraz żółty do Uścia Gorlickeigo. W pobliżu znajduje sie przepięknie położony wyciąg narciarski. Na przełęczy Małastowskiej, gdzie jest parking dla samochodów, znajdziemy również Cmentarz wojskowy z I wojny światowej zaprojektowany przez Duszana Jurkovicza.

Obiekt oferuje:

  • 24 miejsca noclegowe w pokojach 2,4 lub wieloosobowych,
  • możliwość zamówienia ciepłych posiłków,
  • łazienki ogólnodostępne,
  • bufet/sklepik czynny całą dobę (ciepłe i zimne napoje bezalkoholowe, dania barowe, słodycze itp.)

INFORMACJA

Zarząd Oddziału PTTK w Gorlicach informuje, że obiekt turystyczny na Magurze Małastowskiej jest w remoncie i w chwili obecnej nie świadczy usług noclegowych. 

W wyjątkowych sytuacjach “Regulamin schronisk i obiektów turystycznych PTTK” dopuszcza świadczenie usług turystycznych w ograniczonym zakresie.