PTTK-Koło Miejskie Relacja z XXV-lecia KM PTTK Gorlice

W dniu 5 maja 2024 roku odbyły się obchody XXV – lecia Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach.

Uczczenie tej rocznicy rozpoczęto od przejścia trasą z Ropek przez Białą Skałę 903 m n.p.m., Ostry Wierch  938 m n.p.m., TPG Cigielka 652 m n.p.m. do Wysowej Zdrój  ok. 10 km  i przewyższenia 460 m oraz drugą trasą łatwiejszą z Ropek do Wysowej Zdrój ok. 6 km i przewyższenia 100 m.

Spotkanie uczestników odbyło się  w Ośrodku „Zacisze” w Wysowej, gdzie odbyła się część oficjalna i wręczenie odznak, dyplomów oraz wspólny obiad.

Uchwałą Zarządu Głównego PTTK zostałem odznaczony Brązową odznaką honorową PTTK.

 

W dniu 5 maja 2024r Zarząd Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach zorganizował imprezę z okazji 25-lecia powstania koła. Imprezę rozpoczęto od rajdu, który miał dwie trasy. Trudniejszą Ropki – Biała Skała – Ostry Wierch – Wysowa i łatwiejszą Ropki – Wysowa szlakiem niebieskim. Następnie na terenie OWR “Zacisze” w Wysowej odbyła się biesiada turystyczna którą poprzedziła część oficjalna, w trakcie której prezes Koła Miejskiego PTTK w Gorlicach Zdzisław Halibożek przedstawił krótką historię koła. Zaprezentował też osoby, które przyczyniły się do jego powstania. Minutą ciszy uczczono zmarłych członków koła. Wyróżniono też aktywnych członków koła: Mirosław Janik – Honorową Odznaka PTTK w stopniu brązowym, Leokadia Siwiak, Zofia Kiełtyka, Józef Szary, Alicja Radzik-Wantuch – Dyplomy Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Dyplomy Oddziału PTTK w Gorlicach otrzymali: Anna Świętalska, Roman Zabawa, Wojciech Kosiński i Andrzej Opiela. Odznakę “25 lat w PTTK ” otrzymał Zdzisław Halibożek. Kilkunastu aktywnych członków otrzymało dyplomy koła a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Oddziału PTTK w Gorlicach: Zastępca Prezesa Leokadia Siwiak, sekretarz Roman Zabawa i skarbnik Zofia Kiełtyka. Dziękujemy wszystkim za liczny udział i wspaniałą atmosferę.