Ogłoszenie: Informacja o zakończeniu pracy nad aplikacją na smartfony o wystawach w muzeum PTTK w Gorlicach

PKO FND LOGO RGB

„Apka bank wiedzy” do darmowego pobrania!

Miło nam poinformować, że dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od partnera projektu Fundacji PKO Banku Polskiego zakończyły się prace nad stworzeniem aplikacji „Audioprzewodnik muzealny po wystawach stałych prezentowanych w Muzeum Regionalnym PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach”.

„Apka bank wiedzy” jest już dostępna do darmowego pobrania dla wszystkich osób zainteresowanych historią Gorlic i okolicy.

Można ją ściągnąć poprzez sklepy Google Play oraz App Store.

Audioprzewodnik jest dedykowany dla osób zwiedzających wystawy stałe prezentowane w Muzeum, ale daje jednocześnie także możliwość do zapoznania się nimi bez wychodzenia z domu.

Dzięki temu narzędziu cieszącemu się coraz większą popularnością na świecie, w atrakcyjnej i wygodnej formie można dowiedzieć się najważniejszych informacji o naszej lokalnej historii. Nagrania przybliżą m.in.: przebieg i znaczenie Bitwy Gorlickiej oraz działalność Ignacego Łukasiewicza . Mamy także możliwość zapoznania się z 670-letnią historią Gorlic oraz z kulturą ludową tego regionu tworzoną przez Pogórzan i Łemków.

Do wyboru zostały przygotowane następujące ścieżki zwiedzania:

– wycieczka indywidualna,

– wycieczka rodzina (z punktowanymi zagadkami),

– wycieczka dla osób z dysfunkcją wzroku (metodą audiodeskrypcji),

– wycieczka dla osób z dysfunkcją słuchu (treści w Polskim Języku Migowym).

W wyszukiwarce prosimy wpisać: muzeum regionalne Gorlice.

Zapraszamy do pobierania!

Partner projektu:

znak 2