Ogłoszenie: Informacja o pracach nad aplikacją na smartfony o wystawach w muzeum PTTK w Gorlicach

PKO FND LOGO RGB

„Apka bank wiedzy”

Miło nam poinformować, iż dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od partnera projektu Fundacji PKO Banku Polskiego trwają już intensywne prace nad stworzeniem aplikacji pod nazwą „Apka bank wiedzy”.

Narzędzie to będzie dedykowane do wszystkich osób, które wykorzystując swoje smartfony lub tablety zechcą zapoznać się z czterema stałymi wystawami prezentowanymi w Muzeum Regionalnym PTTK im. I. Łukasiewicza w Gorlicach.

Ten cieszący się coraz większą popularnością na świecie, ale także i w Polsce sposób zwiedzania w atrakcyjnej formie pozwoli przybliżyć najważniejsze wydarzenia z dziejów Ziemi Gorlickiej takie jak m.in. : początki polskiego przemysłu naftowego oraz działalność jego twórcy Ignacego Łukasiewicza czy przebieg i znaczenie jednej z najważniejszych bitew I wojny światowej – Bitwy Gorlickiej.

Dzięki ogromnemu wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego już od września możliwe stanie się zwiedzanie ekspozycji z wyborem opcji : podstawowej, rodzinnej lub dla dzieci, jak również dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi i słuchowymi.