Nowa wystawa czasowa! „Siostry Felicjanki na Ziemi Gorlickiej”

„Siostry Felicjanki na Ziemi Gorlickiej”

W najbliższy poniedziałek 17 października o godz. 18.00, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach,  odbył się wernisaż nowej wystawy czasowej zatytułowanej „Siostry Felicjanki na Ziemi Gorlickiej”.

Na wystawie zaprezentowane zostały dzieje Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka Serafickiego.

Gorlickie Felicjanki związane są z naszym miastem już od blisko 125 lat. Prowadzą w swoim domu Ochronkę-Przedszkole, zajmują się katechizacją oraz m.in. prowadzą kancelarię i wykonują prace przy gorlickiej bazylice.

Na ekspozycji zaprezentowany został także list s. Ananii- Honoraty Buczyńskiej z okresu walk jakie toczyły się w Gorlicach podczas I wojny światowej. Pismo to po ponad stu latach powróciło do naszego miasta, a przywiózł je jeden z profesorów goszczący w Muzeum wraz z  grupą studentów z Arabii Saudyjskiej.

Wystawa będzie dostępna do 6 grudnia.

Serdecznie zapraszamy.